هیجان پارکور بر روی ساختمان ها | ویدیو HD

پارکور بر روی ساختمان ها
محو تماشا شوید

همراه با پارکور کارها بر روی سقف خانه ها حرکت می کنیم و از سقفی به سقف دیگری می پریم.

هیجان به اوج خود رسیده است.

همراه با کارناوال باشید.

در این ویدیو شاهد ورزشکارانی هستیم که به انجام پارکور بر روی سقف ساختمان ها می پردازند. به پارکور هنر جا به جابجایی و یا شهرنوردی نیز گفته می شود و این فعالیت نوعی تعامل با محیط اطراف به حساب می آید که بر روی توانایی های انسان تمرکز دارد. دیوید بل، اولین پارکور کار به شکل امروزی به حساب می آید و می توان این گونه گفت که وی کسی است که این ورزش را اختراع کرده است.

جالب است که بدانید پارکور از زمانی که بشر برای نجات جان خود فرار می کرده و یا به شکار می پرداخته وجود داشته است. دلیل آن حرکاتی است که انسان بطور غریزی انجام می دهد.

باید به این نکته نیز اشاره کرد که زمانی انسان حرکات خود را آگاهانه انجام می دهد از دنیای پارکور دور می شود و دیگر در وجود ما جایی ندارد.

پارکور در اصل توسط ریموند بل که یک سرباز فرانسوی بود در جنگ ویتنام اجرا شد. وی به همراه چند نفر دیگر به دنبال بوجود آوردن روشی بود تا بتوان از آن در تعقیب و گریز استفاده کرد و بعدها فرزندش یعنی دیوید بل به دنیای واقعی و مدرن پا گذاشت.

از حرکاتی که در این ورزش استفاده می شود می توان به غلتیدن، فرود آمدن، تعادل، تعادل گربه‌ای، جهش وارونه، چرخش به جلو، چرخش به اطراف و … اشاره کرد.

این ورزش نیازی به مکان مشخصی برای انجام ندارد و می توان هرجایی که مناسب باشد از پارک گرفته تا باشگاه های ورزشی و ساختمان ها و … آن را انجام داد. لباس راحت و کفش ورزشی با چسبندگی خوب می تواند برای انجام پارکور نیاز باشند.

دانلود ویدیو
3 دیدگاه
  1. سلام به شما دوست عزیز کارناوالی
    ممنون از این که دیدگاه خود را با ما به اشتراک گذاشتید.
    همراه با ما باشید و محو تماشا شوید.

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.